Nudy nie odszukasz w tym miejscu Polski, za to bez granic długą listę inspiracji na małe oraz obszerne wyprawy. Suwałki to szczególne miejsce na mapie kraju, do jakiego należałoby się wybrać choć raz, by przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Czas więc bliżej spojrzeć na Suwalszczyznę, jaka może stać się Twoją weekendową muzą na następny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Suwałki – najistotniejsze informacje
Jeśli zwiedzasz województwo podlaskie – powinieneś ujrzeć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod zakończenie XVII wieku wolno było znaleźć pierwsze wzmianki o Suwałkach, wobec tego nie jest to niezwykle wiekowe miasto, jednakowoż na pewno interesujące.
Dziś miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy współlokatorów. Rozkwita pod względem kultury, gospodarki oraz edukacji. Mieszka się tutaj odpowiednio, o czym dowodzą interesujące wydarzenia i newsy, z jakimi można się zaznajomić z pomocą lokalnego portalu http://suwalki.net.pl . Jeśli pragniesz zapoznać Suwałki “od kuchni”, warto na tę domenę zaglądać.

Co czyni Suwałki nadzwyczajnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz więcej podróżników – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy i kocha spędzać czas w ślicznych okolicznościach przyrody – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a w związku z tym stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w samej rzeczy atrakcyjnym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym bazuje specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące oraz duszne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Jednakże Suwałki to dużo więcej aniżeli w zasadzie konkretne czucie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści historii, gdyż przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz zobaczyć na własne oczy!
Suwalszczyzna to nadzwyczajna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie ubóstwia nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeżeli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tutaj: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Z jakiej przyczyny warto udać się na Suwalszczyznę?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne galerie i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca szacunek,
  • wyśmienite zaplecze kuchni regionalnej,
  • duże zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem dużej grupy osób będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, jaki koniecznie należy zobaczyć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić w istocie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Teren ten jest ściśle mówiąc atrakcyjny i z przyjemnością odwiedzany, głównie latem. Należy niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie w rzeczy samej mnóstwo uroku. Naturalnie to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaproponowania.