Do najważniejszych wydarzeń w ludzkim życiu kategoryzuje się zawarcie związku małżeńskiego. Zgodnie z polskim obyczajem para decydująca się na wspólne życie urządza przyjęcie ślubne, na które zaprasza wielu gości. O ile mężczyźni nie mają większego problemu, jak ubrać się z tej okazji, to panie raz za razem zastanawiają się, jaka sukienka na uroczystości weselne będzie należyta. Gigantyczny wybór modeli, krojów oraz barw powoduje, iż większa część kobiet ma kłopot, na którą kreację postawić, aby wyglądać poprawnie, a równocześnie nie zaliczyć modowej wpadki. Radzimy, co założyć, by na przyjęciu ślubnym wyglądać de facto przyzwoicie.

Suknia na ślub – o czym pamiętać, wybierając ją?

Zastanawiając się nad tym, jaka kreacja na wesele będzie w największym stopniu dobra, należałoby nie zapominać, że powinna ona być elegancka, ale także wygodna. Na ogół śluby trwają nawet całą noc oraz połączone są z zabawą taneczną. Jeśli zdecydujemy się na sukienkę, która będzie powstrzymywała ruchy, powinniśmy liczyć się z tym, iż zabawa może nie należeć do udanych. Dobra sukienka powinna zawsze współbrzmieć z porą roku, o której odbywa się przyjęcie ślubne. Całkowicie inna sukienka będzie słuszna, jeżeli ślub odbywa się w środku lata, a inne wtenczas, kiedy ma miejsce w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Wśród oferowanych przez nas sukienek każda kobieta ma możliwość odszukać taką, która po mistrzowsku wpisuje się w porę roku, a jednocześnie zapewnia swobodę ruchów oraz wygodę na starczającym poziomie, by z wesela powrócić naprawdę zadowoloną. Kupując suknię, w której kobieta zamierza bawić się na przyjęciu weselnym, wypada nie zapominać o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii: pod żadnym pozorem nie może ona przyćmiewać sukni panny młodej.

Jaka powinna być długość sukienki na ślub?

Idealna sukienka na wesele to taka, jaka ma dobrą długość. Eksperci od mody ślubnej zaznaczają, że sukienki mini nie są najlepszym wyborem na uroczystości weselne. W przypadku przyjęć weselnych nie są one bo wystarczająco markowe. Jeśli wiemy, że przyjęcie weselne będzie w rzeczy samej wytworne, można swobodnie zdecydować się na suknię o długości maksi, a w związku z tym taką, jaka sięgać będzie do samych kostek. Za długość najbardziej bezpieczną twierdzi się tą za kolano. To właśnie taka jest długość sukni koktajlowych, które doskonale sprawdzą się na każdym przyjęciu, nie jedynie tym weselnym. W naszej idealnej szerokiej ofercie nie brakuje modeli, których długość doskonale sprawdzi się w czasie ślubu.

Sukienka na wesele – jaki odcień wybrać?

Sukienki dostępne są w przeróżnych barwach. Dużo pań, które pozostały zaproponowane na ślub i wesele zastanawia się nad tym, na jaki kolor kreacji postawić. Bez negowania sukienki uszyte z tkanin białych oraz kremowych nie są najlepszym wyborem. Warto przyjąć zasadę, że są to kolory, jakie w tym dniu zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Wielu profesjonalistów od mody uwydatnia też, że kiepskim wyborem są sukienki czarne. Niewątpliwie są one bardzo szykowne, ale niektórzy podchodzą do nich dosyć przesadnie, uważając, iż suknie w takim kolorze na weselu zapewniają pecha. Śmiało można wybierać natomiast z sukienek różowych, granatowych, brązowych, zielonych, śliwkowych, żółtych, czerwonych.