Obce chwalicie, swego nie znacie – słowa te nadal są niezwykle aktualne. Postać legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednakże nie tak dużo ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i wędrowca Arkadego Fiedlera. Historia Johna Bobra jest zainspirowana autentycznymi przesłankami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto niegdyś drewnianą łódź z inskrypcją „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność naszego rodaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Czy wersja filmowa „Wyspy Robinsona” jest realna?

Tak interesująca seria powieści stanowczo zasługuje na ekranizację – ma ona gigantyczny potencjał również pod względem kulturowym, jak oraz komercyjnym. Bajeczne przygody Johna Bobra to materiał, jaki do perfekcji nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc fantastyczną prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom pamiętnych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat tropikalnych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie sukcesem?

Od monotonnej i wielokrotnie przygnębiającej powszedniości można oderwać się fikcją, odwiedzając kolorowe, pełne życia zakątki równikowego świata. Jest to totalnie inny świat, jaki wolno zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące przygody, zwroty akcji i zaskakująco oryginalne, jak na produkcję podróżniczą, pokazanie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar sprawia, iż adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej realna. Należałoby zatem zaintrygować się tym ogromnie atrakcyjnym projektem, jaki bez negowania okaże się przebojem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Fantastyczna historia Johna Bobra – naszego lokalnego Robinsona Crusoe!

Podążając za losami zuchwałego, polskiego wędrowca Johna Bobra, zachwycająca rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Będzie to opowieść o Polaku, podróżniku i nieustraszonym odkrywcy, jaki zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów oraz pamiętnych przygód. Dzika natura, indiańscy wojownicy i poszukiwanie skarbów – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje fascynujących wątków.
Warto zaznaczyć, iż postać Johna Bobra jest jedynie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, właśnie dlatego należałoby przenieść się w świat wyobraźni i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym wielbicielom prozy Arkadego Fiedlera, jednakowoż także przyciągnie do niej nowiutką widownię, gotową zapoznać te dzieła w pionierskiej, zekranizowanej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar