Depilatory stają się coraz bardziej legendarne wśród produktów do higieny oraz pielęgnacji. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Producenci oferują coraz to nowsze modele oraz śmiałe rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru należytego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Na te pytania odszukasz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje depilatorów?

Na rynku możemy odkryć parę typów depilatorów. Różnią się one pomiędzy sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w najwyższym stopniu znane, ponieważ są dostępne w sklepach już od dłuższego czasu. Ich mechanizm na ogół oparty jest na dyskach lub pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, odblokują się oraz zamykają, przez co mogą łapać włoski. Depilator świetlny posiada lampę, która naświetla konkretny obszar cery. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. To naturalnie dzięki temu zapobiegamy ponownemu wzrostowi włosa. Ostatni typ, inaczej depilator laserowy, działa na zasadzie emisji pojedynczej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać w pełni zniszczona lub również uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator świetlny?

To, co należałoby wziąć pod uwagę podczas zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, bo każdy z nas posiada inną wytrzymałość na ból – nadmiernie wysoka moc urządzenia może powodować dyskomfort. Warto posiadać na uwadze, że moc zawsze należy dobrać do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest sporo bardziej czuła aniżeli ta na nogach. Bardzo istotne jest, by zaadaptować ten parametr do typu skóry. Niektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Wybór porządnego depilatora nie należy do najłatwiejszych zadań. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie wyłącznie ceną, ale także mocą sprzętu i akcesoryjnymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest niezmiernie znaczący. Odszukamy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub również akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych potrzeb, ponieważ każde z tych rozwiązań ma swoje atuty i minusy.
Znaczące są też funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. aplikacje do planowania depilacji bądź czujnik rozpoznawania typu skóry.
Istotna jest także możliwość regulacji mocy, i dostępna ilość trybów pracy. Żeby depilacja była skutecznie i bezproblemowo przeprowadzona na różnych obszarach ciała, odpowiednio jest dostosować możliwości depilatora. W pewnych momentach odnajdziemy poboczne nasadki lub ewentualnie głowice, które spowodują, że depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się niemal bezboleśnie.