Nieprawidłowo funkcjonująca strona będzie przynosić straty, wobec tego warto zainwestować w monitoring dostępności stron internetowych. Kiedy nie jest dostępna dla Internautów, w owym czasie w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku będą oni poszukiwać alternatywy. Tracić wolno w ten sposób kolejnych internautów, lub kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron, można korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do witryny. Firma MonitWeb jest w stanie zagwarantować całodobową kontrolę sposobu wyświetlania się portalu internetowego.Zezwala to między innymi uniknąć sytuacji, w której będzie dochodzić do utraty ewentualnych klientów. Jakim sposobem wskazują badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Internautów nie powraca na stronę internetową, czy do punktu sprzedaży internetowego, z którego nie są usatysfakcjonowani. Kiedy serwis internetowy internetowy będzie nieosiągalny przez parę godzin, wtedy przełoży się to na realne straty finansowe.

Jak monitoring dostępności stron internetowych oddziałuje na jej wyniki??

Najogromniejszym problemem jest brak dostępu do witryny, który trwa kilka dni. Nawet trwająca parę godzin awaria serwisu internetowego, jaki nie wyświetla się klientom, jest istotnym problemem.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces zakupu artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, można absolutnie wykluczyć sytuacje, kiedy domena internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników. Oprócz tego kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność portalu internetowego. Właściwe działanie serwerów ma też znaczące znaczenie. Ograniczenie problemów z prędkością wyświetlania się strony, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy mogą stracić pozytywny wizerunek marki. Każda domena internetowa ma prawo tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz to ważniejsza dla użytkowników.

Zatem monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
– pejoratywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed sfinalizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Jakie działania obejmuje monitoring stron internetowych internetowych?
Podczas dwudziestoczterogodzinnego procesu monitorowania stron internetowych WWW w MonitWeb kontrolowane jest to, że strona internetowa ładuje się w prawidłowy sposób. Gdy portal przestaje porządnie funkcjonować, w owym czasie awaria jest bezzwłocznie zgłoszona. Kontrahenci otrzymują wiadomości dotyczące tego, jak długo trwała i kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza kosztowne informacje, które są kluczowe z punktu widzenia prawidłowej oraz prędkiej reakcji. Regularnie zapewniane meldunki obejmują szczegółowe statystyki z monitoringu strony. Pozwala to między innymi monitorować zadania Cron, a również to jak faktycznie działają. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, gdy newralgiczne procesy w domenie nie funkcjonują odpowiednio oraz nie spełniają swojej funkcji. Zatem inwestycja w monitoring działania stron www to idealny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. Gwarantuje to efektywne prowadzenie biznesu internetowego.